Home Powiat Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze walczyły w Szczercowie. [ZDJĘCIA]

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze walczyły w Szczercowie. [ZDJĘCIA]

by admin
313 wejść

Na stadionie w Szczercowie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, podczas którego Powiat reprezentował Wicestarosta Jacek Bakalarczyk. O tytuł najlepszej drużyny walczyły 24 jednostki z woj. łódzkiego.

Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest w szczególności popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży i mobilizowanie do stałego doskonalenia obsługi sprzętu.

Co roku odbywają się zawody gminne, co dwa lata zawody powiatowe i wojewódzkie. Po tych ostatnich zwycięzcy walczą o tytuł najlepszej drużyny MDP w zawodach krajowych. Prawo startu w zawodach przysługuje zawodnikom w wieku od 10 do 16 lat. O zajęciu lepszego miejsca, decyduje w kolejności większa liczba uzyskanych punktów w ćwiczeniu bojowym i sztafecie.

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz