Home Sport Jedno złoto i trzy srebra dla zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. [ZDJĘCIA][FILM]

Jedno złoto i trzy srebra dla zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. [ZDJĘCIA][FILM]

by admin
331 wejść

Na rozgrywanych między 2. a 4. lipca Mistrzostwach Polski Juniorów (U20) w Lublinie zawodnicy BKL-u potwierdzili, że są w wysokiej dyspozycji i zdobyli tytuł Mistrzów Polski w sztafecie 4×100 m. Złoty krążek ro zasługa doskonałych biegów na wszystkich zmianach Mateusza Górnego, Oskara Łuckiego, Jakuba Brackiego i Filipa Chrosty, którzy ostatecznie finałowy bieg zakończyli z czasem 41,84 s.

Do klubowego dorobku podopieczni Łukasza Mantyka i sportowi stypendyści Miasta Bełchatowa dołożyli jeszcze trzy srebrne krążki w konkurencjach indywidualnych. Na swoim koronnym dystansie 100 m Mateusz Górny udowodnił swoją wysoka formę i ostatecznie z czasem 10,52 s zajął drugie miejsce. Wynik ten pozwolił mu zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy (15-18 lipca w stolicy Estonii Tallinie) oraz Mistrzostwa Świata (17 – 22 sierpnia w Nairobi, stolicy Kenii).

Drugi srebrny medal zdobył Oskar Łucki w biegu na 100 m przez płotki, jednocześnie ustanawiając swój nowy rekord życiowy 14,09 s. Trzecie srebro przywiózł Jakub Bracki, który rywalizację trójskoczków zakończył z wynikiem 14,61 m.

Mistrzostwa były dla naszych zawodników naprawdę fantastyczne. Pracowaliśmy ciężko przez cały rok, aby na zakończenie sezonu cieszyć się z takich sukcesów. Oczywiście plany super optymistyczne były jeszcze bardziej wygórowane, ale i tak jesteśmy ogromnie zadowoleni. Do tego dochodzi jeszcze duma z reprezentowania i promowania naszego miasta oraz regionukomentuje trener Łukasz Mantyk.

Wszystkim Mistrzom i Wicemistrzom Polski gratulujemy kolejnych sukcesów. Trzymamy także mocno kciuki za Mateusza Górnego i jego udane starty w zbliżających się Mistrzostwach Europy i Świata.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz