Home Wiadomości „Bezpiecznie przejście” wcale nie jest bezpieczne. Samochód wjechał w pieszych.

„Bezpiecznie przejście” wcale nie jest bezpieczne. Samochód wjechał w pieszych.

by admin
299 wejść

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 12 sierpnia około godziny 16:30 na ulicy Pileckiego w okolicach ronda. W przechodzących na przejściu dla pieszych grupę ludzi wjechał samochód osobowy. Kilkuletni chłopiec został poszkodowany i ze złamaniem nogi został przewieziony do szpitala w Bełchatowie.

Wraz z powstaniem nowej nawierzchni na przejściu dla pieszych została zainstalowana wysepka oraz około 1,5 metra od przejścia zamontowano tzw. „spowalniacze”. Trzeba przyznać, że pomysł z progami zwalniającymi nie należy do zbytnio trafionych i zamiast ułatwić cyrkulację pojazdów na ulicy Pileckiego to znacznie ją utrudnia. W godzinach szczytu tworzą się ogromne korki i jak z widać nie zabezpieczają pieszych przed wypadkiem.

Sami kierowcy komentują to w ten sposób. – Ktoś kto wpadł na ten pomysł chyba sam nie jeździ tą drogą. Niektórzy kierowcy po prostu omijają spowalniacze by nie uszkodzić zawieszenia. Drogi Panie – nikomu to nie służy. – powiedział nam Pan Franciszek.

A jak Wy uważacie? Czy spowalniacze na ulicy Pileckiego powinny być zdemontowane?

Może Cię zainteresować

6 komentarzy

Bełchatowianka 12 sierpnia 2021 - 18:51

Jeden z najgorszych pomysłów w Bełchatowie, nie pomaga a zdecydowanie utrudnia, po co to komu tam skoro dużej ilosci wypadków tam nie było, teraz tylko korki się tworzą i nerwy ludzi. Ktoś chyba nie do końca dostosował pomysł do sytuacji 😉

Reply
666 12 sierpnia 2021 - 21:58

Ciebie powinni zdemontować.

Reply
:) 12 sierpnia 2021 - 18:53

Powinny być zdemontowane i ktoś następnym razem powinien bardziej pomyśleć zaczym coś zostanie zrobione ☺️

Reply
Anonimowy 12 sierpnia 2021 - 22:00

Dzięki temu pieszy może przejść normalnie przez pasy normalni e zamiast czekać 5 minut na pasach i czekać jak jeden normalny kierowca się zatrzyma

Reply
Tomek 13 sierpnia 2021 - 10:01

Nietrafiony pomysł…

Reply
Iskariota 14 sierpnia 2021 - 12:52

Skończyły sie czasy czekania na pasach „az ktoś sie zatrzyma” odkąd weszły w zycie nowe przepisy o pierwszeństwie pieszego, zatem dodatkowe spowalniacze generują jedynie korki i gwałtowne manewry przed spowalniaczem.

Reply

dodaj komentarz