Home Kronika policyjna Podróbki o wartości 160 tysięcy nie trafią na rynek. Policja zabezpieczyła towar.

Podróbki o wartości 160 tysięcy nie trafią na rynek. Policja zabezpieczyła towar.

by admin
288 wejść

Policjanci z bełchatowskiej komendy zabezpieczyli odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępnie oszacowano, że wartość strat na jakie zostali narażeni producenci towarów renomowanych wynosi nie mniej niż 160 tysięcy złotych. Za obrót podrobionymi towarami o znacznej wartości grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z bełchatowskiej komendy powiatowej zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą pracując nad sprawą wprowadzania do obrotu przedmiotów z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi, wpadli na trop mieszkanki Radomska. Z policyjnych ustaleń wynikało, że kobieta jest właścicielką sklepów, do których wstawia do sprzedaży odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi.

Policjanci sprawdzając swoje podejrzenia skontrolowali dwa adresy w Bełchatowie i Radomsku. W punktach handlowych zastali pracowników sklepów. W czasie przeszukania butików kryminalni zabezpieczyli odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Zabezpieczono między innymi odzież, obuwie, ręczniki, torebki, portfele, paski, zegarki i bransoletki. Obecny przy policyjnych czynnościach biegły z zakresu znaków towarowych wstępnie ocenił, że wartość strat, na jakie narażone zostały firmy, których znaki towarowe wykorzystane zostały do stworzenia podróbek, wyniosła co najmniej 160 tysięcy złotych.

Niewykluczone, że po dokładnej analizie straty poszkodowanych firm okażą się wyższe. Postępowanie w tej sprawie prowadzą śledczy z bełchatowskiego Wydziału do Zwalczania Przestępczości Gospodarczej.

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sprawca powinien liczyć się z wysoką karą finansową.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz