Home Wiadomości Al. Wyszyńskiego już wyremontowana. Zostało tylko wymalować pasy.

Al. Wyszyńskiego już wyremontowana. Zostało tylko wymalować pasy.

by admin
235 wejść

Zakończyły się najważniejsze prace na al. Wyszyńskiego. Ulica jest przejezdna. Wczoraj, tj. w niedzielę  22 sierpnia zrobiono nową nawierzchnię ulicy. Najszybciej, jak pozwoli na to pogoda, wykonane zostanie jeszcze oznakowanie poziome.    

Kierowcy już mogą w pełni korzystać z al. Wyszyńskiego. Nowa nakładka z asfaltobetonu wykonana została wczoraj. Prace te zdecydowano się przeprowadzić w niedzielę, kiedy to ruch na ulicach miasta jest najmniejszy. Roboty drogowe zakończyły się wczoraj po godz. 15.

Do zrobienia pozostało jeszcze oznakowanie poziome. Wykonane zostanie najszybciej jak to możliwe. Proces technologiczny przy nowej nawierzchni uzależniony jest od warunków atmosferycznych. W pierwszej kolejności (najprawomocniej w najbliższy czwartek lub w piątek) pomalowane zostaną pasy przejść dla pieszych.

Aleja Wyszyńskiego, czyli fragment tzw. małej obwodnicy miasta, to ważna arteria komunikacyjna. Każdego dnia korzysta z niej kilkanaście tys. pojazdów. Prace prowadzone były od 9 sierpnia. Obejmowały najbardziej zniszczony fragment nawierzchni — od Wojska Polskiego do ronda Solidarności.  

Koszt to nieco ponad 430 tys. zł, z czego 100 tys. zł przekazał na ten cel powiat bełchatowski.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz