Home Wiadomości Bełchatowska OSP ma już 120 lat. [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Bełchatowska OSP ma już 120 lat. [ZOBACZ ZDJĘCIA]

by admin
247 wejść

Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie ma już 120 lat. Na historię jednostki składają się setki akcji ratowniczych, setki przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, charytatywnym i patriotycznym, setki strażackich zebrań, zabaw, spotkań z dziećmi, zawodów, a nawet strażackie śluby. Jest to prężnie działająca jednostka, biorąca czynny udział w życiu Bełchatowa.

Strażackie uroczystości 120-lecia zainicjowała zbiórka przed budynkiem OSP przy ul.Bawełnianej, następnie strażacy ochotnicy przemaszerowali do kościoła przy ul. Kościuszki, gdzie odprawiona została msza św. w intencji druhów i ich rodzin.
Po mszy rozpoczęły się uroczystości na placu Narutowicza przed historycznym budynkiem siedziby OSP, gdzie aktualnie znajduje się Miejskie Centrum Kultury. Strażacy ochotnicy otrzymali odznaczenia państwowe. Brązowe, srebrne i złote krzyże wręczy Paweł Sałek, z kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego, Doroty Pędziwiatr, która podczas spotkania powiedziała: 

– Życzymy Wam, szanowni Strażacy – Ochotnicy z okazji Waszej orągłej rocznicy bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu obowiązków. Niech ta trudna praca, pełna nieprzewidywalnych wyzwań, będzie dla Was przede wszystkim źródłem osobistej satysfakcji oraz powodem do dumy w myśl oczywistej i pięknej Waszej dewizy: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

W wydarzeniu uczestniczył również Wicestarosta  Jacek Bakalarczyk, który wspólnie ze Starostą  na ręce komendanta złożyli okolicznościowy kosz  i pamiątkowy grawer.

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz