Home Kultura i edukacja Bełchatowscy uczniowie wrócili do szkoły.

Bełchatowscy uczniowie wrócili do szkoły.

by admin
297 wejść

Nowy rok szkolny 2021/2022 w Bełchatowie powitało blisko 5,2 tys. uczniów miejskich szkół podstawowych oraz licealistów z Mickiewicza. W 28 oddziałach po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiadło 591 pierwszoklasistów.

Ze względu na pandemię nie było uroczystych apeli – w wyznaczonych godzinach uczniowie starszych klas spotkali się z wychowawcami, a jedynie „pierwszaki” zainaugurowały rok w salach gimnastycznych bądź w aulach. Był to czas na przedstawienie planu lekcji, rozdania darmowych podręczników dla klas I – VIII oraz życzeń na dziesięć miesięcy nauki. – Szkoła to nie tylko praca i obowiązki, ale także okazja do poznawania otaczającego nas świata, zdobywania nowych doświadczeń oraz rozwijania pasji i zainteresowań.

Przed Wami wiele wyzwań, czasem łatwych, a niekiedy nieco trudniejszych. Zawsze jednak możecie liczyć na wsparcie swoich kolegów, nauczycieli i rodziców. Życzę każdemu z Was, by w rozpoczynającym się dziś nowym roku szkolnym towarzyszyły Wam zapał, energia i radość. Niech wiedza, jaką zdobędziecie, pomoże Wam się rozwijać i realizować marzenia – czytamy w liście, jaki do wszystkich uczniów skierowała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Warto podkreślić, że od września w miejskich szkołach (zarówno podstawowych jak III Liceum Ogólnokształcącym) będą realizowane zajęcia wspomagające dla uczniów wszystkich klas. Będą one finansowane ze subwencji oświatowej, a ich głównym celem jest uzupełnienie wiedzy w związku z nauką zdalną.

Zgodnie z decyzją MEN, placówki prowadzić będą nauczanie stacjonarne z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego (zgodnie z wytycznymi MEN oraz GIS). Szczegóły dotyczące warunków nauki w nowym roku szkolnym zostały uwzględnione w regulaminach poszczególnych placówek, które znajdują się na stronach internetowych szkół. Dodatkowo bieżące informacje przekazywane będą również rodzicom i opiekunom za pośrednictwem dzienników elektronicznych.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz