Home Kronika policyjna Blisko 2,5 promila alkoholu miał kierowca koparki. “Łychą” zerwał przewody

Blisko 2,5 promila alkoholu miał kierowca koparki. “Łychą” zerwał przewody

by admin
288 wejść

Bełchatowscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy koparki, który jadąc z podniesioną „łyżką” sprzętu zerwał kable energetyczne oraz internetowe. Podejrzewany wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Złamał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 47-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Musi też liczyć się z konsekwencjami finansowymi.

7 września 2021 roku, o godzinie 13.25 bełchatowska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kierowcy koparki, który w miejscowości Domiechowice zerwał kable energetyczne. Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego. Okazało się, że zachowanie mężczyzny zaobserwowała zgłaszająca.

Kierujący sprzętem jechał z poniesionym do góry ramieniem koparki, którym zaczepiał i zrywał kable energetyczne oraz internetowe znajdujące się nad drogą. Czujna mieszkanka Domiechowic natychmiast zareagowała. Wybiegła na drogę i kazała mu się zatrzymać. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości podejrzewanego. Okazało się, że kierowca koparki marki Komatsu był nietrzeźwy.

Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na miejsce zostało wezwane pogotowie energetyczne oraz przedstawiciel dostawcy internetu. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Nieodpowiedzialnemu 47-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pobawienia wolności oraz konsekwencje finansowe.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz