Home Edukacja Marsz na orientację. Takiej frekwencji jeszcze nie było.

Marsz na orientację. Takiej frekwencji jeszcze nie było.

by admin
377 wejść

XXI Regionalny „Marsz na orientację” został zorganizowany w rocznicę walk obronnych reduty „Góry Borowskie 2021” . Organizatorem, jak co roku było Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „ERSKA”, przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bełchatowie, Delfin Anną Pudlak oraz Sekcją Strzelectwa Sportowego „Iglica” Bełchatów.

20 drużyn zameldowało się w Grocholicach przy cmentarzu, by ruszyć w trasę szlakiem obrońców Gór Borowskich. Do pokonania mieli blisko 10 km, ale po drodze czekały na nich cztery punktowane zadania. Pierwszym przystankiem już w Grocholicach był medyczny, na którym musieli wykazać się znajomością udzielenia pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu w wypadku.

Następnie, kilka kilometrów dalej w Augustynowie przy świetlicy wiejskiej zawodnicy sprawdzili swoją celność na punkcie strzeleckim, gdzie do oddania każdy miał po trzy strzały do tarczy. W Janowie zaś, na specjalnie przygotowanym stanowisku zawodnicy musieli wykazać się celnością rzutu granatem bojowym F1. Ostatnim sprawdzianem była znajomość historii regionu tuż przy samej Borowskiej Górze.

Na wszystkich uczestników czekała wojskowa grochówka, słodkie drożdżówki oraz dla najlepszych atrakcyjne nagrody.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz