Home Sport Dobra wiadomość dla biegaczy. Bełchatowska piętnastka wraca po dwóch latach przerwy.

Dobra wiadomość dla biegaczy. Bełchatowska piętnastka wraca po dwóch latach przerwy.

by admin
294 wejść

To już pewne – po dwóch latach przerwy wraca Bełchatowska Piętnastka. Ten największy w kalendarzu miejskich imprez sportowych bieg odbędzie się 21 listopada. Zapisy ruszą punktualnie w południe w środę, 22 września. Miejskie Centrum Sportu przewiduje, że na linii startu może stanąć około 700 biegaczy.

Rusza kolejna, dwudziesta czwarta już odsłona Bełchatowskiej Piętnastki. Do biegu zostało dokładnie 61 dni – zawodnicy na linii startu zameldują się 21 listopada. Zgłoszenia do udziału w Bełchatowskiej Piętnastce będą przyjmowane tylko i wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się TUTAJ. Zapisy ruszą w środę, 22. września, o godz. 12:00, i potrwają aż do poniedziałku, 15 listopada, do godz. 23:59. W przypadku biegu na dystansie 15 km limit wynosi 475 uczestników, a opłata startowa to 45 złotych. Z kolei w rywalizacji na 5 km obowiązujący limit uczestników to 190, a wpisowe wynosi 30 złotych. Jeżeli zostaną wolne miejsca, to każdy, kto nie zapisze się do udziału w wybranym biegu, w obowiązującym terminie będzie mógł to zrobić jeszcze w sobotę, 20 listopada, w biurze zawodów.

Podobnie, jak w latach poprzednich, chętni będą mieć do pokonania wybrany przez siebie dystans: 15 lub 5 km. Jak informuje organizator, Miejskie Centrum Sportu, tegoroczna, zmieniona trasa, sprzyjać ma osiągnięciu rekordów życiowych. Prowadzić ona będzie początkowo ulicą Dąbrowskiego, a następnie w prawo ulicą Czyżewskiego aż do nawrotki między Letnią a Poranną. Następnie biegacze wrócą ulicą Czyżewskiego do Staszica, gdzie skręcą w lewo i będą biec prosto przez rondo im. Ryszarda Kaczorowskiego aż do ulicy Jasnej. Później uczestnicy Bełchatowskiej Piętnastki wybiegną w prawo w ulicę Okrzei, aby zatoczyć pętlę i, skręcając ponownie w prawo, dobiec do strefy finiszera znajdującej się tuż przed Halą Energia przy ulicy Dąbrowskiego.

Ważne!

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z organizacją 24. Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka” z powodu pandemii COVID-19 i związanych z nią obostrzeń w terminie 21 listopad 2021 roku (niedziela) wydarzenie dojdzie do skutku dzięki wykorzystaniu profesjonalnych i współczesnych technologii wirtualnych.


Bieżące informacje dotyczące Bełchatowskiej Piętnastki można znaleźć klikając w poniższe linki:

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz