Home Wiadomości Będzie nowa droga. Połączy Okrzei z Dolnośląskim.

Będzie nowa droga. Połączy Okrzei z Dolnośląskim.

by admin
293 wejść

W najbliższych dniach ruszy budowa łącznika między ulicami Okrzei a Kopeckiego. Miasto podpisało umowę z wykonawcą, zgodnie z którą roboty powinny zakończyć się we wrześniu przyszłego roku. Nowa drogą ma poprawić komunikację w centrum miasta i rozładować tworzące się m.in. w okolicach targowiska korki.

Wybudowana w 2018 roku ulica Kopeckiego połączyła targowisko miejskie z ulicą Armii Krajowej, dzięki czemu znacząco odciążona została Wojska Polskiego, czyli drogi wylotowej w kierunku dwóch największych bełchatowskich zakładów pracy: kopalni i elektrowni.

To jedna z najbardziej newralgicznych ze względów komunikacyjnych dróg w naszym mieście. Kierowcy narzekali na tworzące się tam w godzinach szczytu korku. Dlatego zdecydowaliśmy o przebudowie skrzyżowania Wojska Polskiego z Armii Krajowej. Nowe rondo i budowa Kopeckiego poprawiły sytuację. Chcemy jednak iść krok dalej i jeszcze skuteczniej rozładować natężenie ruchu w tym rejonie. Dlatego ruszamy z budową nowego łącznika między dwoma największymi bełchatowskimi osiedlami, czyli Dolnośląskim i Okrzei – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Miasto podpisało umowę z wykonawcą (PUH DOMAX z Boronowa), który na plac budowy wejdzie w najbliższych dniach. Zakres prac, jakie będą przeprowadzone w ramach przedłużenia Kopeckiego i połączenia jej z ulicą Okrzei, jest szeroki. Obejmuje bowiem budowę jezdni o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, mostu na rzece Rakówce oraz obustronnych chodników. Nowa droga będzie miała też oświetlenie, odwodnienie wraz z siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.

Nowa jezdnia będzie biegła przez nieużytki pomiędzy miejskim targowiskiem a osiedlem Okrzei. Mowa o terenach pomiędzy Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową a placem zabaw (popularnym Statkiem pirackim), i dalej obok boisk w pobliżu osiedla Słonecznego. W sumie droga będzie mieć ponad pół kilometra długości. Koszt inwestycji to nieco ponad 5,7 mln zł. Zgodnie z umową prace związane z budową drogi powinny zakończyć się we wrześniu 2023 roku.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz