Home Edukacja W Czwórce powstanie Modelowy Ośrodek Ekologii Integralnej „Zielona Transformacja”

W Czwórce powstanie Modelowy Ośrodek Ekologii Integralnej „Zielona Transformacja”

by admin
270 wejść

Szkoła Podstawowa nr 4 zdobyła grant w wysokości 20 tys. zł na realizację Modelowego Ośrodka Ekologii Integralnej „Zielona Transformacja”. Eko projekt Czwórki doceniło jury konkursu Caritas „Laudato si”.

Projekt Caritas „Laudato si” to odpowiedź na wezwanie Papieża Franciszka do troski o nasz wspólny dom, jakim jest Ziemia. W swojej encyklice z maja 2015 roku papież zachęca „każdego człowieka żyjącego na tej planecie do rozpoczęcia dialogu i do transformacji naszych serc i społeczności, aby powstrzymać ocieplanie się planety oraz ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w celu zwalczenia kryzysu klimatycznego”.

Wezwanie to podjęła Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie, która jako jedna z sześciu w Archidiecezji Łódzkiej zdobyła grant w wysokości 20 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację Modelowego Ośrodka Ekologii Integralnej „Zielona Transformacja”. Głównym założeniem zwycięskiego eko projektu jest wypracowanie dobrych praktyk, które każdy będzie mógł wdrożyć w codziennym życiu.

Cieszę się, że nasze szkoły biorą udział w różnych proekologicznych przedsięwzięciach, co więcej, zdobywają dotacje i granty na swoje innowatorskie projekty. To ważne, aby od najmłodszych lat pokazywać dzieciom, że aby troszczyć się o środowisko, wystarczą drobne zmiany. Ograniczenie marnowania żywności, zużycia wody czy energii elektrycznej to z pozoru niewielkie kroki, ale w efekcie mogą przynieść olbrzymie korzyści dla przyrody, a co za tym idzie, także każdego z nas – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


Projekt „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz