Home Wiadomości Blisko 39 tyś zł na założenie własnej firmy.

Blisko 39 tyś zł na założenie własnej firmy.

by admin
313 wejść

Masz mniej niż 30 lat i pomysł na własny biznes? Weź udział w projekcie Bełchatowsko – Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego „Firma z POWEREM!”. Uczestnicy mogą pozyskać blisko 39 tys. zł. na założenie działalności, a także pakiet szkoleń z zakresu przedsiębiorczości. Zgłoszenia do III edycji projektu przyjmowane są do 21 października.

„Firma z POWEREM! to kolejny projekt realizowany przez BKPPT Sp. z o.o., oferujący dotację na rozpoczynanie działalności gospodarczej. Dzięki pozyskanym przez BKPPT Sp. z o.o. funduszom na terenie naszego regionu utworzonych zostało już ponad 130 firm. Z dotacji w ramach projektu “Firma z POWEREM!” skorzystać będzie mogło 40 osób.

W ramach projektu mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mogą zdobyć jednorazową dotację na założenie własnej firmy w wysokości 23 050,00 zł, ale nie tylko. Nowoutworzone firmy będą otrzymywać przez pierwsze 6 miesięcy tzw. pomostówkę w wysokości 2 600,00 zł na opłacenie składek ZUS, najem lokalu, usługi księgowe i inne bieżące wydatki.
Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na blok bezpłatnych szkoleń „ABC przedsiębiorczości, stypendium szkoleniowe, a także zwrot kosztów dojazdu. Co ważne, 100% uczestników otrzymuje wsparcie finansowe.

By wziąć udział w projekcie realizowanym przez Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny, należy spełnić kilka prostych warunków. Po pierwsze – mieć mniej niż 30 lat, po drugie – być osobą pozostającą bez pracy, po trzecie – zamieszkiwać bądź uczyć się na terenie jednego z powiatów: bełchatowskiego, piotrkowskiego, m. Piotrków, tomaszowskiego, radomszczańskiego lub opoczyńskiego, po czwarte – utracić zatrudnienie po 1 marca 2020r.

Czy branża ma znaczenie? Liczy się pomysł i stopień przygotowania kandydata do założenia własnej firmy. Branża nie ma tutaj znaczenia. Przykładowe działalności jakie zostały utworzone w ramach projektu to firma remontowo-usługowa, salon kosmetyczny, usługi fizjoterapeutyczne. Pokaż, że Tobie pisany jest sukces w biznesie!

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać w Biurze projektu: tel. 881 551 200, e-mail: power@ppt.belchatow.pl.
Zgłoszenia do III edycji przyjmowane są do 21 października b.r. do godz. 15.00. Kolejna

edycja (ostatnia!) wystartuje po nowym roku.

Biuro projektu:
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. ul. Ciepłownicza 5, 97-400 Bełchatów
tel. 881 551 200 e-mail: power@ppt.belchatow.pl, www.ppt.belchatow.pl
Chcesz być MILIONEREM? Załóż firmę z POWEREM!

Projekt realizowany jest w ramach Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy,
Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu
Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na lata 2014-2020. Wartość projektu to blisko 2 mln zł

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz