Switch on the EIT in customizer!
Home Kronika policyjna Włamał się do punktu wymiany butli gazowych.

Włamał się do punktu wymiany butli gazowych.

by admin
18 wyświetleń

12 października 2021 roku przed południem, kryminalni z bełchatowskiej policji otrzymali informację o kradzieży z włamaniem. Sprawca wszedł na teren ogrodzonej posesji przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie, gdzie znajduje się sklep z instalacjami gazowymi oraz punkt wymiany butli. Po wyłamaniu kłódki zabezpieczającej stojak, ukradł 4 butle z gazem.

Pokrzywdzony wycenił straty na 940 złotych. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że amator cudzej własności przerzucił przez ogrodzenie skradzione butle i uciekł. Niestety nie było tam żadnego monitoringu mogącego pomóc w namierzeniu sprawcy. Mimo to kryminalni dzięki dobrej znajomości środowiska przestępczego, błyskawicznie rozwiązali sprawę.

Wytypowali i zatrzymali podejrzewanego przed upływem godziny od przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. Był to notowany wcześniej bełchatowianin, znany policji z innych przestępstw i wykroczeń. Policjanci zatrzymali 36-latka w jego mieszkaniu, gdzie znaleźli również fanty pochodzące z przestępstwa. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Tym razem jednak podejrzany odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

3 komentarze
0

Może Cię zainteresować

3 komentarze

Ja 14 października 2021 - 15:05

Uszol?

Odpowiedz
Ja 14 października 2021 - 19:13

To przecież że uszol

Odpowiedz
Anonim 14 października 2021 - 15:22

Pozdrawiam wszystkich z wolności i poza

Odpowiedz

skomentuj