Home Kronika policyjna Włamał się do punktu wymiany butli gazowych.

Włamał się do punktu wymiany butli gazowych.

by admin
240 wejść

12 października 2021 roku przed południem, kryminalni z bełchatowskiej policji otrzymali informację o kradzieży z włamaniem. Sprawca wszedł na teren ogrodzonej posesji przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie, gdzie znajduje się sklep z instalacjami gazowymi oraz punkt wymiany butli. Po wyłamaniu kłódki zabezpieczającej stojak, ukradł 4 butle z gazem.

Pokrzywdzony wycenił straty na 940 złotych. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że amator cudzej własności przerzucił przez ogrodzenie skradzione butle i uciekł. Niestety nie było tam żadnego monitoringu mogącego pomóc w namierzeniu sprawcy. Mimo to kryminalni dzięki dobrej znajomości środowiska przestępczego, błyskawicznie rozwiązali sprawę.

Wytypowali i zatrzymali podejrzewanego przed upływem godziny od przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. Był to notowany wcześniej bełchatowianin, znany policji z innych przestępstw i wykroczeń. Policjanci zatrzymali 36-latka w jego mieszkaniu, gdzie znaleźli również fanty pochodzące z przestępstwa. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Tym razem jednak podejrzany odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

3 komentarze

Ja 14 października 2021 - 15:05

Uszol?

Reply
Ja 14 października 2021 - 19:13

To przecież że uszol

Reply
Anonim 14 października 2021 - 15:22

Pozdrawiam wszystkich z wolności i poza

Reply

dodaj komentarz