Home Sport Mistrzowie Nordic Walking w bełchatowskim ratuszu.

Mistrzowie Nordic Walking w bełchatowskim ratuszu.

by admin
354 wejść

Agnieszka Krawętek i Krzysztof Marczak, reprezentujący Klub Nordic Walking Bełchatów, zdobyli złote medale podczas Ultramaratonie Nordic Walking w Lublińcu. Ze świeżo upieczonymi Mistrzami Polski w sztafetach spotkała się prezydent Mariola Czechowska, która podziękowała za reprezentowanie naszego miasta oraz wspaniałą promocję Bełchatowa na sportowych arenach.

Nordic walking to sport, który uprawiać może prawie każdy. Choć wydaje się, że to prosta forma aktywności, to aby przyniosła pożądane efekty, wymaga dokładności i praktyki. Dzięki systematycznym treningom oraz zaangażowaniu, poziom mistrzowski w tej dyscyplinie osiągnęło dwóch bełchatowian – Agnieszka Krawętek i Krzysztof Marczak.

Zawodnicy Klubu Nordic Walking Bełchatów z III Mistrzostw Polski w Ultramaratonie Nordic Walking, jakie miały miejsce 25 września w Lublińcu, przywieźli złote krążki. Agnieszka Krawętek wystartowała w sztafecie kobiet (razem z Renatą Jachimowicz, Hanną Krajewską oraz Małgorzata Szymską). Każda z zawodniczek miała do pokonania dystans 14 km. Ostatecznie sztafeta osiągnęła czas 6 h 33 min 4 s. Z kolei Krzysztof Marczak stanął na linii startu sztafety mieszanej (wspólnie z Małgorzatą Kubiszyn, Erwiną Wilusz oraz Radosławem Niepokojem) – na czterokrotne pokonanie 14 km team potrzebował zaledwie 6 h 13 min i 23 s.

Z Mistrzami Polski spotkała się prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, która pogratulowała im osiągniętych wyników. –

Państwa profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie, którego wymaga łączenie obowiązków zawodowych, życia rodzinnego oraz codziennych treningów, zasługują na najwyższy podziw i uznanie. Jestem pewna, że Państwa sukces przyczyni się do popularyzacji nordic walkingu wśród mieszkańców Bełchatowa – zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych – podkreśla prezydent Czechowska.

Jak podkreślali mistrzowie, aby zacząć uprawiać ten sport, nie potrzeba ani żadnych poważnych nakładów finansowych, ani specjalnych umiejętności.

Tak naprawdę wystarczy chcieć, w razie potrzeby wypożyczymy również sprzęt. Zapraszamy na nasze marsze rekreacyjne i rajdy, które nie są zbyt intensywne. Zależy nam na tym, aby nie zniechęcić, ale zachęcić do aktywnego spędzania czasu. Odpowiednia technika, przygotowanie fizyczne i dieta są bardzo ważne, ale na ich naukę przyjdzie odpowiedni czas. Najważniejsze to zacząć – mówi Krzysztof Marczak.

Przed sportowcami kolejne starty. Na początku listopada Agnieszka Krawętek wystartuje bowiem w swoim pierwszym maratonie, i to od razu górskim. – To dla mnie duże wyzwanie, bo nordic walking uprawiam zaledwie od dwóch lat. A beskidzka trasa jest dość trudna, do pokonania będę mieć aż 42 km. Dlatego do zawodów przygotowuję się bardzo intensywnie – dodaje. XIV Maraton Beskidy odbędzie się w Radziechowach 6 listopada.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz