Home Regionalne Z Kleszczowa na praktykach zawodowych w Dreźnie

Z Kleszczowa na praktykach zawodowych w Dreźnie

by admin
371 wejść

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas III i IV Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie biorą udział w kolejnej edycji projektu „Europejski wymiar edukacji w kształceniu zawodowym” 

W drugiej połowie października została przeprowadzona rekrutacja uczestników tego projektu. Uwzględniano w niej wyniki uzyskane przez kandydatów do stażu w poprzednim roku szkolnym, w tym m.in. średnią ocen z przedmiotów zawodowych oraz języków obcych, a także oceny z testu kompetencji językowych z języka angielskiego oraz oceny z zachowania.

W ramach projektu 40 uczniów weźmie udział w 2-tygodniowym stażu zawodowym w placówce kształcenia zawodowego. Ustalone terminy pobytu na praktykach w Niemczech dwóch grup uczniów to 27 marca-9 kwietnia 2022 r. oraz 15-28 maja 2022 r. Uczniowie kształcący się w klasach o profilu mechatronicznym zajmą się w trakcie praktyk poznawaniem projektowania przy użyciu programów AutoCAD 2D, AutoCAD 3D oraz Inventor, zaś uczniowie z klas o profilu „technik automatyk” – tematami z zakresu robotyki.

Dwutygodniowy pobyt na praktykach w Niemczech będzie też dla uczniów kleszczowskiego technikum okazją do poznania kultury i warunków życia w sąsiadującym z Polską kraju, bowiem uzupełnieniem zajęć dydaktycznych jest bogaty i zróżnicowany program zwiedzania zabytków oraz miejsc ciekawych przyrodniczo.

W ramach tego samego projektu, którego realizacja rozpoczęta została w 2020 r. i będzie sfinalizowana w roku 2022 pierwsza grupa uczniów z klas o profilu „Mechatronika” i „Automatyka” odbywała praktyki w drezdeńskim „WBS Training AG” w drugiej połowie września tego roku. Na realizację projektu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości prawie 552 tys. zł co stanowi 94,29 proc. kosztów. Pozostała kwota dofinansowania (33,4 tys. zł) to środki krajowe.

źródło: Jerzy Strachocki/Gmina Kleszczów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz