Home Kronika policyjna Akcja prędkość. Podsumowanie działań.

Akcja prędkość. Podsumowanie działań.

by admin
282 wejść

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego podsumowali przeprowadzoną 10 i 11 oraz 14 listopada 2021 roku na drogach województwa łódzkiego akcję „Prędkość”. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Apelujemy o ostrożność na drodze oraz przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Pomimo wielokrotnych apeli policjantów nadal wielu kierujących za mocno wciska pedał gazu, a jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych, to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Na terenie województwa łódzkiego policjanci skontrolowali 946 pojazdów.

W 713 przypadkach kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 24 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Ujawnili 200 innych wykroczeń w ruchu drogowym min: przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa w pojazdach, a także stan techniczny pojazdów. Karali mandatami również tych kierujących którzy swoją jazdą stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Na terenie powiatu bełchatowskiego w czasie tych działań  policjanci skontrolowali łącznie 207 pojazdów, aż 143 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, w związku z czym zostali oni ukarani mandatami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali również 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, wobec 2 kierujących za wykroczenie drogowe mundurowi skierowali wniosek o ukaranie do sądu, natomiast dla 31 kierowców kontrole zakończyły się pouczeniami.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz