Home Wiadomości Zlot chodzących Maskotek w Bełchatowie.

Zlot chodzących Maskotek w Bełchatowie.

by admin
276 wejść

Urocze Przytulanki towarzyszą nam od dzieciństwa. Mało jednak kto wie, że pluszowy miś to symbol z niezwykłą historią.  Wszystko zaczęło się 1902 roku. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się wraz z towarzyszami na polowanie. Jeden z jego towarzysz postrzelił małego niedźwiadka. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierze kazał je uwolnić. Całą historię uwieczniono w waszyngtońskiej gazecie. Stała się ona inspiracją dla producenta zabawek, który stworzył pluszowego niedźwiadka, którego nazwał Teddy Bear.

Pluszowymi misiami bawią się dzieci już od ponad 100 lat! Dziś Przytulanki towarzyszom maluchom w niemal każdej chwili. Są towarzyszami zabaw, powiernikami sekretów i pocieszycielami. Stały się symbolem tego co ciepłe, dobre, łagodne i bezpieczne.

Dzień Pluszowego Misia świętujemy dziś na różne sposoby, szczególnie w szkołach i przedszkolach organizowane są różnorodne misiowe zabawy. W tym roku z sposób wyjątkowy w obchody tego święta włączają się chodzące Maskotki z całego regionu i zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców Bełchatowa i okolic.

Fundacja Ośrodek Realizacji Inicjatyw, wraz z Fundacją Mam Marzenie i Galerią Olimpia zapraszam 20 listopad 2021roku w godzinach 14:00 do 18:00 na zlot chodzących Maskotek. Do wspólnej zabawy zaproszą bałwanek, myszka, panda i wiele innych bajkowych postaci. Nie zabraknie też oczywiście misiów!

A wszystko to w szczytnym celu. Podczas wydarzenia w Galerii Olimpia zbierane będą nowe pluszowe maskotki i zabawki, a także pieniądze, które wesprą działania ogólnopolskie Fundacji Mam Marzenie.

Już po raz trzeci Fundacji Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dary zostaną 25 listopada przekazane do szpitali dziecięcych w całym kraju.

Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek i chwalą się niemi. Zdarza się, że pluszowe maskotki pomagają nam w przełamaniu pierwszych lodów i poznanie dziecięcego marzenia. Stąd pomysł na zorganizowanie corocznej zbiórki zabawek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia. W całym przedsięwzięciu pomogą także wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu z I LO im. Broniewskiego w Bełchatowie. Czeka nas misiastyczna zabawa, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, tańce i kolorowe zabawy z dużymi maskotkami.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz