Home Wiadomości Zestawy medyczne dla niepełnosprawnych

Zestawy medyczne dla niepełnosprawnych

by admin
254 wejść

Miasto pozyskało blisko 100 tys. zł z PFRON-u na zakup sprzętu medycznego dla niepełnosprawnych mieszkańców Bełchatowa. W zestawach znajdą się ciśnieniomierz, pulsoksymetr i termometr bezdotykowy. Osoby zainteresowane taką formą wsparcia mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.


Program Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych (PFRON) skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, które są poszkodowane na skutek sytuacji kryzysowej wywołanej chorobami zakaźnymi. Chodzi konkretnie o trwającą od kilkunastu miesięcy pandemię COVID-19. Miasto Bełchatów wnioskowało o środki na zakup 300 zestawów medycznych. W sumie do kasy miasta na ten cel wpłynie 99 tys. zł.


Za przyznane pieniądze bełchatowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który w naszym mieście będzie realizować program, kupi trzyelementowe zestawy. W każdym z nich znajdą się ciśnieniomierz ramienny, pulsoksymetr oraz termometr bezdotykowy.


Kto może otrzymać zestaw?


Pomoc trafi do pełnoletnich osób niepełnosprawnych (posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności bądź równoważne) oraz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży ( posiadających aktualne, wydane przed ukończeniem 16. roku życia orzeczenie o niepełnosprawności).


Ważne! Na jedno gospodarstwo domowe może zostać przyznany wyłącznie jeden zestaw.

Jak wnioskować?


Osoby chcące wziąć udział w programie (lub ich prawni opiekunowie), mogą już zgłaszać taką chęć. W tym celu należy skontaktować się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Dąbrowskiego 2). Można to zrobić od poniedziałku do piątku między godz. 7:30 a 15:30. Zgłoszenia można także dokonać dzwoniąc do MOPS-u pod numer 44 365 28 72 lub 518 756 539.


Ze względu na ograniczoną liczbę zestawów, zapisy będą przyjmowane do wyczerpania ich limitu.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz