Home Wiadomości Górnicy z Bełchatowa z wizytą w szpitalu

Górnicy z Bełchatowa z wizytą w szpitalu

by admin
260 wejść

Koncert górniczej orkiestry, zbiórka krwi i mikołajkowe prezenty – pracownicy Kopalni Bełchatów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, odwiedzili małych pacjentów Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.

Pracownicy bełchatowskiej kopalni po raz kolejny odwiedzili najmłodszych pacjentów łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. 10 grudnia członkowie Powiatowego Stowarzyszenia HDK oddali krew i przekazali najmłodszym pacjentom upominki, a górnicza orkiestra zagrała świąteczny koncert. Wizyta odbyła się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z trwającą pandemią.

Dla krwiodawców z kopalni była to 10. akcja w ICZMP i 266. w historii klubu. W tegorocznej akcji 19 osób oddało prawie 9 litrów krwi, a podczas wszystkich zbiórek przeprowadzonych na terenie szpitala przekazano ponad 123 litry krwi.

Ta piękna świąteczna inicjatywa pracowników Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów stała się już tradycją. Koncert górniczej orkiestry, prezenty dla małych pacjentów, a przede wszystkim akcja honorowego krwiodawstwa to kolejny dowód na to, że bełchatowscy górnicy mają wielkie serca – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

W tym roku krwiodawcom towarzyszyła górnicza orkiestra Kopalni Bełchatów, która zagrała dwa koncerty.

Krwiodawcy odwiedzili również Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie i przekazali świąteczne prezenty najmłodszym pacjentom.

Bełchatowscy górnicy zapowiadają, że za rok powtórzą swoją przedświąteczną akcję i ponownie odwiedzą małych pacjentów.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz