Home Wiadomości Planujesz wymienić stary piec lub ocieplić dom?

Planujesz wymienić stary piec lub ocieplić dom?

by admin
283 wejść

Skorzystaj z dofinansowania w ramach Czystego Powietrza. Informacje na temat programu oraz zasad udzielania wsparcia możesz uzyskać na spotkaniu, które odbędzie w najbliższy wtorek, 21 grudnia.

Celem rządowego programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Jego uczestnicy mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę starych, nieefektywnych kotłów na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, o najwyższych normach. Chodzi m.in. o kotły gazowe kondensacyjne, kotły olejowe, ogrzewanie elektryczne, piece na paliwo stałe spełniające określone wymagania, pompy ciepła lub węzły cieplne w przypadku podłączenia do sieci ciepłowniczej. Dotacje przyznawane są także na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Z myślą o mieszkańcach zainteresowanych udziałem w programie, w bełchatowskim Urzędzie Miasta zostanie zorganizowane bezpłatne spotkanie informacyjne. Pracownicy Zespołu do Spraw Rozwoju Miasta przedstawią i omówią główne cele i założenia programu. Ponadto pomogą wypełnić odpowiednie wnioski i dokumenty.

Wspomniane spotkanie dotyczące programu Czyste Powietrze odbędzie się we wtorek, 21 grudnia o godz. 16:00 w Sali Konferencyjnej magistratu przy ul. Kościuszki 15. Chętni mogą się na nie zapisywać już dziś pod numerem tel. 44 733 51 44.

Przypominamy, że w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1 (Zespół ds. Rozwoju Miasta, II piętro, pok. 305) działa punkt konsultacyjno-informacyjny dotyczący programu. Więcej informacji na temat punktu a także samego programu znaleźć można na belchatow.pl – wystarczy w kliknąć w baner Gminny Punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

krys 3 stycznia 2022 - 12:49

Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam https://pulsarinstalacje.pl

Reply

dodaj komentarz