Home Kronika policyjna Śmiertelne potrącenie rowerzysty.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty.

by admin
235 wejść

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Zdarzenie miało miejsce 17 grudnia 2021 roku, w miejscowości Dębina, na terenie gminy Kleszczów. 25-latek z obrażeniami został przewieziony do bełchatowskiego szpitala.

Niestety mimo prowadzonej akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności. Pieszych i rowerzystów prosimy o noszenie elementów odblaskowych!

Do wypadku doszło 17 grudnia 2021 roku, o godzinie 18.50, w miejscowości Dębina, w gminie Kleszczów, na terenie powiatu bełchatowskiego. 25-letni rowerzysta, został potrącony przez samochód marki Audi, którym kierował 70-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący rowerem, jechał utwardzonym poboczem ulicy Milenijnej w kierunku Kleszczowa.

W pewnym momencie rowerzysta z pobocza nagle wykonał manewr w lewo na jezdnię, wjeżdżając bezpośrednio pod kola audi jadącego w tym samym kierunku. Kierujący pojazdem zauważył rowerzystę w ostatniej chwili, nie zdążył jednak zareagować. Cyklista nie miał żadnych elementów odblaskowych, jego rower również nie miał włączonych świateł. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta z obrażeniami został przewieziony do bełchatowskiego szpitala.

Niestety mimo czynności ratunkowych mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Kierujący rowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu wykonali czynności związane z wypadkiem. Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z bełchatowskiej policji.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz