Home Wiadomości Tabor bełchatowskiej policji zasilił nowy radiowóz

Tabor bełchatowskiej policji zasilił nowy radiowóz

by admin
256 wejść

Tabor bełchatowskiej policji zasilił nowy radiowóz. To nieoznakowany pojazd marki KIA CEED, wyposażony i dostosowany do potrzeb służby. Jest już wykorzystywany przez policjantów, którzy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Zakupiony został dzięki zaangażowaniu i wsparciu Władz Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, które w połowie sfinansowały przedsięwzięcie.

Pojazd marki KIA CEED, odpowiednio wyposażony i dostosowany do potrzeb służby, służy już policjantom w wykonywaniu codziennych obowiązków. Radiowóz będzie wykorzystywany przez stróży prawa dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu bełchatowskiego.

Koszt radiowozu to blisko 100 tysięcy złotych. Zakupiony został dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, które w połowie sfinansowały przedsięwzięcie. Pozostała kwota pochodzi z Komendy Głównej Policji w ramach dostaw centralnych. Z całą pewnością jest on dużym wsparciem technicznym w służbie policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców w powiecie bełchatowskim.

Każdy nowy radiowóz to sprawna reakcja na zgłoszenia, szybsze dotarcie funkcjonariuszy w miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Z racji charakterystyki służby, do której nowe auto zostało przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień, co pozwoli jego użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania. Pojazd zwiększy również bezpieczeństwo mundurowych w czasie realizacji zadań, a także poprawi komfort ich pracy.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz