Strona domowa Wiadomości OSP Bełchatów rozwiozło świąteczne paczki.

OSP Bełchatów rozwiozło świąteczne paczki.

by admin
173 wejść

Druhowie z bełchatowskiej OSP rozwożą bożonarodzeniowe paczki. Znajdują się w nich tradycyjne świąteczne potrawy, a także chleb i wędlina. Taką pomoc otrzyma ponad stu potrzebujących, chorych i samotnych bełchatowian.

To kolejne święta Bożego Narodzenia w cieniu pandemii. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, nie można było zorganizować Miejskiej Wigilii, jaką od kilku lat organizowała prezydent Mariola Czechowska z ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami z OSP Bełchatów. Miasto pamięta jednak o najbardziej potrzebujących bełchatowianach. Do najuboższych, chorych i samotnych mieszkańców, podobnie jak rok temu, trafią paczki żywnościowe.

Najważniejsze w Miejskiej Wigilii zawsze było osobiste spotkanie. Niestety po raz kolejny nie możemy wspólnie celebrować nadchodzących świąt. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie jeszcze wyraźniej widać, jak ważna jest solidarność społeczna i , wrażliwość na potrzeby drugiego. Dlatego mieszkańcy, którzy potrzebują naszego wsparcia, otrzymają paczki bożonarodzeniowe – tłumaczy prezydent Czechowska.

W każdej znajduje się to, co podczas Wigilii powinno znaleźć się na stole. A konkretnie barszcz czerwony, smażona ryba, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, a także opłatek. Dodatkowo w każdej znajdzie się również wędlina i pieczywo. Do paczek dołączone zostały także życzenia od prezydent Marioli Czechowskiej, ks. dziekana Zbigniewa Zgody oraz Prezesa OSP Bełchatów Łukasza Klufa.

„Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie piękny, przepełniony uśmiechem oraz wzajemną życzliwością czas. (….) W Nowym 2022 Roku życzymy zaś nadziei, spełnienia marzeń, wielu sukcesów oraz samych dobrych i pogodnych dni”.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X