Home Wiadomości Kolejna tarcza antykryzysowa dla określonych branż od stycznia 2022r.

Kolejna tarcza antykryzysowa dla określonych branż od stycznia 2022r.

by admin
184 wejść

Ogłoszony stan epidemiczny wpływa w sposób istotny na nasze życie, w tym na sytuację ekonomiczną firm. W celu złagodzenia negatywnych skutków jakie stan ten wywołuje dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców objętych obostrzeniami, możliwe jest ich wsparcie poprzez umożliwienie ubiegania się o udzielenie dotacji z przeznaczeniem na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie od 1 stycznia 2022 r. będzie można się ubiegać o dotację do 5 tysięcy złotych. O wsparcie będą mogli się starać mikroprzedsiębiorcy i mali przedsiębiorcy, którzy na dzień 31 marca 2021 r. prowadzili działalność gospodarczą, oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, jako rodzaj przeważającej działalności, kodami:
56.30.Z Przygotowywanie i podawanie napojów 93.29.A Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni 93.29.Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.

Ważnym elementem będzie również wykazanie spadku przychodu za miesiąc grudzień 2021r.

Wnioski będzie można składać wyłącznie elektronicznie przez portal www.praca.gov.pl Na stronie internetowej urzędu pracy od nowego roku pojawi się link oraz szczegółowe zasady udzielania wsparcia – mówi Maria Ziębaczewska, zastępca dyrektora PUP w Bełchatowie.

Natomiast ZUS również przygotowuje się do nowej tarczy. Przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021 r. a także skorzystać ze świadczenia postojowego. Te wnioski będzie można złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS również po Nowym Roku. Przepisy dotyczące świadczenia postojowego i zwolnienia ze składek wejdą w życie 17 stycznia 2022 r

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz