Strona domowa Kultura i edukacja PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – wczoraj i dziś” – „Motocyklem przez Maroko” – wernisaż wystawy. [VIDEO]

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – wczoraj i dziś” – „Motocyklem przez Maroko” – wernisaż wystawy. [VIDEO]

by admin
130 wejść

W galerii „Na piętrze” odbył się 13 stycznia wernisaż wystawy fotograficznej prezentującej dokumentalne i artystyczne zdjęcia oddziałów PGE GiEK – spółki z Grupy PGE. Wystawę będzie można oglądać do 13 lutego.

Dokumentalne i artystyczne zdjęcia prezentują m.in. początki budowy bełchatowskich Gigantów Mocy w minionym stuleciu, industrialne krajobrazy i przemysłowe urządzenia oddziałów spółki.

Wystawa w PGE Giganty Mocy to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniała spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – kopalnie i elektrownie, które znacząco wpłynęły na rozwój regionów – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Wśród zaproszonych gości w otwarciu wystawy uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz Bełchatowa z prezydentem Mariolą Czechowską i Starostwa Powiatowego Bełchatów – starostą Dorotą Pędziwiatr. W wernisażu udział wzięli także przedstawiciele zarządu PGE GiEK z prezesem Andrzejem Legeżyńskim na czele, dyrektorzy Elektrowni i Kopalni Bełchatów oraz dyrektorzy departamentów Centrali PGE GiEK. 

Wystawę zorganizowała spółka PGE GiEK wspólnie z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym (BTF). PGE GiEK od lat wspiera bełchatowskich fotografików. Tylko w 2021 roku spółka była partnerem 16 wystaw fotograficznych organizowanych przez BTF. Obok wystawy dotyczących PGE GiEK, w galerii „Na Piętrze” można oglądać wystawę pt. „Motocyklem przez Maroko” autorstwa Mariusza Kowalczyka, członka BTF.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X