Strona domowa Wiadomości MOPS czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej.

MOPS czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej.

by admin
120 wejść

Pomoc żywnościowa czeka na bełchatowian, których miesięczny dochód nie przekracza 1 707, 20 zł w przypadku osób samotnie gospodarujących lub 1 320,00 zł dla osoby w rodzinie. Aby ubiegać się o wsparcie trzeba zgłosić się do bełchatowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Można to zrobić na trzy sposoby.

Skontaktować się telefonicznie z placówką pod numerem 44 635 51 07, bezpośrednio spotkać się z pracownikiem socjalnym lub pobrać ze strony internetowej skierowanie wraz z oświadczeniem i wrzucić je do skrzynki podawczej umieszczonej przy wejściu do budynku MOPS-u – zarówno przy ul. Staszica 18 jak i ul. Dąbrowskiego 2. Wzory oświadczeń dostępne są na stronie internetowej placówki, tj. na www.mopsbelchatow.pl. Co ważne na zgłoszenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka do poniedziałku, 31 stycznia.

Mieszkańcy, którzy zostaną zakwalifikowani do pomocy w ramach Banku Żywności (Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2021) otrzymają paczki pełne różnych produktów spożywczych. Wśród nich m.in. makaron, kasza, mleko, a także artykuły mięsne, rybne i warzywne. – Są to produkty, które mają długi termin ważności. Za każdym razem, a współpracujemy już z Bankiem Żywności od kilku lat, przekazywana żywność jest pełnowartościowa i bardzo dobrej jakości – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim Urzędzie Miasta. W ubiegłym roku z takiej pomocy skorzystało prawie 2,5 tys. mieszkańców. Każdy z nich otrzymał w sumie około 55 kg żywności.

źródło: UM Bełchatów/ ADA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X