Home Kronika policyjna „Pod pazuchą” wynosił wideodomofon za 1000 zł.

„Pod pazuchą” wynosił wideodomofon za 1000 zł.

by admin
214 wejść

W ręce bełchatowskich policjantów trafił 40-latek podejrzewany o kradzież. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez czujnych pracowników ochrony, kiedy z łupem wychodził ze sklepu. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

22 stycznia 2022 roku o godzinie 9:15 bełchatowscy policjanci zostali poinformowani o ujęciu sprawcy kradzieży wideodomofonu. Zdarzenie miało miejsce na terenie jednego z marketów w Bełchatowie. Na miejscu obsługa dyskontu przekazała mundurowym sprawcę przyłapanego na gorącym uczynku. Okazało się, że pracownicy ochrony zaobserwowali nieuczciwego klienta, kiedy ten sięgnął wideodomofon z półki i schował go pod kurkę, a wychodząc ze sklepu zapłacił jedynie za tańszy towar.

Z łupem o wartości blisko 1.000 złotych przeszedł przez linię kas. Przy wyjściu z marketu został ujęty przez czujnych pracowników, którzy natychmiast zareagwali. Odzyskany towar powrócił na sklepowe półki, a ujęty 40-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz