Home Kultura i edukacja Bełchatów zagra z WOŚP-em.

Bełchatów zagra z WOŚP-em.

by admin
233 wejść

Już w najbliższą niedzielę po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze zbierane są na rzecz dziecięcej okulistyki. Wolontariuszy WOŚP spotkamy także w naszym mieście. Będzie też sporo dodatkowych atrakcji. Część z nich w centrum miasta – na placu Narutowicza, kolejne przy galerii Olimpia. Patronat honorowym nad wydarzeniem objęła prezydent Mariola Czechowska.

Bełchatowski sztab WOŚP przygotował dwie sceny. Główna stanie w samym sercu miasta, na placu Narutowicza. Z kolei przy galerii Olimpia zlokalizowana będzie m.in. strefa dla dzieci. Wśród planowanych imprez będą występy artystyczne, pokazy sztabu ratownictwa czy nauka układania kostki Rubika. Będzie też morsowanie, bieg i zbiórka krwi w punkcie RCKiK (przy ul. 1 maja w Bełchatowie). Szczegółowy plan wszystkich planowanych wydarzeń w naszym mieście znajduje się na plakacie poniżej artykułu.

Finał, który patronatem objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wystartuje w niedzielny poranek. Na ulicach naszego miasta kwestować będzie blisko 300 wolontariuszy. Pieniądze będą zbierane do wieczora, kiedy to tradycyjnie o godz. 20:00 wypuszczone zostanie światełko do nieba.

źródło: UM Bełchatów/ ADA-AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz