Home Wiadomości Robisz remont mieszkania? Zgłoś się po worki na gruz.

Robisz remont mieszkania? Zgłoś się po worki na gruz.

by admin
308 wejść

Ważna informacja dla mieszkańców nieruchomości wielorodzinnych. W tym roku, worki przeznaczone do zbierania odpadów budowlano-rozbiórkowych od mieszkańców bloków wydawane będą przez administrację budynków. Dla właścicieli domów, w tej kwestii nic się nie zamienia, gruz przyjmowany jest na dotychczasowych zasadach. 

Odpady budowlano – rozbiórkowe powinny być oddawane w specjalnych szarych i wytrzymałych workach do tego przeznaczonych. Te, od tego roku dla mieszkańców bloków wydawane będą przez administratorów budynków. Aby je otrzymać, trzeba udać się do właściwego ze względu na adres zamieszkania administratora. Worki wydawane będą tym mieszkańcom, którzy prowadzą remonty i płacą za wywóz śmieci. Zgłaszając się do administratora, trzeba będzie podać adres zamieszkania, tak by można było sprawdzić, czy osoba jest uprawniona do odbioru opakowania na gruz.  

Maksymalna liczba worków, wydawana na jeden lokal w zabudowie wielorodzinnej w ciągu roku to 25 sztuk, co pozwala, na usuniecie 2 metrów sześciennych budowlanych odpadów. Mieszkańcy bloków nie muszą się martwić o odbiór worków. Te wystarczy zostawić przed właściwą dla adresu zamieszkania pergolą śmietnikową.   

Właściciele domków jednorodzinnych podobnie jak było to dotychczas, tego typu odpady wywożą we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Przyjmowane one są po okazaniu dokumentu tożsamości i sprawdzeniu przez pracownika PSZOK-u, czy w danej nieruchomości została złożona deklaracja na odbiór śmieci.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -18:00 oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca.    

źródło: UM Bełchatów/ KR

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz