Home Wiadomości Darmowe opaski SOS dla bełchatowskich seniorów

Darmowe opaski SOS dla bełchatowskich seniorów

by admin
257 wejść

Bełchatowscy seniorzy mogą otrzymać darmowe opaski bezpieczeństwa. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą. Udział w projekcie mogą wziąć osoby powyżej 65. roku życia. Chęć skorzystania z takiej formy pomocy można zgłaszać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej do środy, 16 lutego.

Rusza nowy program Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022. Chodzi o zapewnienie wsparcia seniorom w wieku 65 lat oraz starszym, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia.

W ramach programu, do którego przystępuje także bełchatowski Miejski Ośrodek Społeczny, seniorzy w wieku 65 lat oraz starsi mogą otrzymać darmowe opaski bezpieczeństwa. Będą one wyposażone w co najmniej trzy z następujących funkcji:

  • przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
  • detektor upadku,
  • czujnik zdjęcia opaski,
  • lokalizator GPS,
  • funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
  • funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia, wystarczy wcisnąć guzik alarmowego, znajdującego się na opasce, co umożliwi połączenie się z centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor, czyli ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka, podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji, dyspozytor może zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję rodzinę seniora, pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

Obecnie pracownicy MOPS-u sprawdzają, ile opasek będzie potrzebnych dla bełchatowskich seniorów. Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać taką chęć do środy, 16 lutego. Wystarczy zadzwonić pod nr 518 756 539 lub 44 635 28 79.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz