Home Sport Igrzyska Zimowej Akademii Sportu w Hali Energia.

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu w Hali Energia.

by admin
296 wejść

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu za nami. Uczestnicy próbowali swoich sił w curlingu, biathlonie, hokeju czy jeździe na nartach, dzięki czemu poczuli atmosferę olimpijskiego współzawodnictwa. Dodatkową atrakcją było spotkanie z dwukrotną medalistką Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim – Katarzyną Bachledą-Curuś.

W imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej imprezę otworzył dyrektor Miejskiego Centrum Sportu Paweł Woźniak. – Wcześniej w naszym mieście nie mieliśmy okazji, by bliżej poznać specyfikę sportów zimowych. Dlatego zależało nam na tym, by dzieci i młodzież mogły je odkryć. Mam nadzieję, że ta propozycja sprawi im dużo radości – mówił podczas otwarcia dyrektor Woźniak. Dobrej zabawy uczestnikom życzył także prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które włączyło się w organizację zawodów. – Wspieranie bełchatowskiego sportu oraz naszych młodych sportowców to dla nas zaszczyt. Wszystkim życzę udanej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play – dodał prezes PEC Grzegorz Zegarek.

Udział w zawodach był bezpłatny, a swoich sił mógł spróbować każdy. Na hali Energia przygotowano kilka stanowisk sportowych. W biathlonie była okazja do postrzelania z broni laserowej, ponadto można było rozegrać mecz hokeja lub minihokeja, rywalizować w curlingu, wsiąść na saneczki, poszusować deską snowboardową, a w specjalnym symulatorze narciarskim zmierzyć się ze stromym, ośnieżonym stokiem. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali specjalne karty uczestnika, na których zbierali pieczątki za pokonanie każdej konkurencji. Na koniec karty sportowca wymieniane były na upominki. Zwycięzcy konkurencji otrzymali także medale.

Zabawa odbywała się pod okiem gościa honorowego – dwukrotnej medalistki olimpijskiej w łyżwiarstwie szybkim Katarzyny Bachledy-Curuś. – Cieszę się, że mogłam dzisiaj być w Bełchatowie i promować sporty zimowe. To wspaniała okazja to pokazania różnych dyscyplin, spróbowania swoich sił i doskonałej zabawy. Kto wie, być może wśród uczestników dzisiejszego spotkania są przyszli olimpijczycy – mówiła podczas otwarcia zawodów panczenistka, która pięciokrotnie reprezentowała nasz kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich a medale zdobywała w Vancouver (2010 rok, brąz) oraz Soczi (2014, srebro).

Stanowiskom sportowym towarzyszyła również wystawa historyczna dotycząca zimowych igrzysk olimpijskich i startów Polaków. Można był z bliska zobaczyć stroje olimpijskie od Igrzysk w Lillehammer aż do Igrzysk w Vancouver oraz repliki różnych medali olimpijskich – m.in. z Vancouver, Soczi, Pyeongchangu czy Pekinu.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz