Home Wiadomości Bełchatów zawiesił współpracę z rosyjskim miastem Sowieck.

Bełchatów zawiesił współpracę z rosyjskim miastem Sowieck.

by admin
233 wejść

Podczas dzisiejszej (24.02.2022) sesji Rady Miejskiej, radni jednogłośnie przyjęli stanowisko o zerwaniu współpracy z rosyjskim miastem Sowieck.

– „W dniu 24.02.2022 r na terytorium Ukrainy Federacja Rosyjska rozpoczęła militarną operację.  W obliczu agresji Rosji na suwerenne państwo Ukrainę, Rada Miejska w Bełchatowie  wyraża stanowczy sprzeciw wobec podjętych przez agresora działań. Jednocześnie wyrażamy swoje wsparcie i solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy, dla których nadszedł trudny czas wojny”. Radni podjęli również uchwałę zawieszającą współpracę z miastem partnerskim Sowieck w Rosji.” – czytamy w piśmie przysłanym na skrzynkę pocztową redakcji.

Jeszcze dziś zostanie wystosowane pismo do miast partnerskich na Ukrainie Nowogradu Wołyńskiego oraz Jużnoukraińska z deklaracją zorganizowania szerokorozumianej pomocy materialnej ( agregaty prądotwórcze, artykuły żywnościowe, środki chemiczne itd.)

Również dzisiaj wysłane zostanie pismo skierowane do władz miasta partnerskiego Sowieck w Rosji informujące o zawieszeniu współpracy partnerskiej. – informuje Kryspina Rogowska – rzecznik UM Bełchatów.

zdjęcia: FB/ Marcin Rzepecki

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz