Home Wiadomości 6 mln zł trafi w tym roku do sołectw w Łódzkiem

6 mln zł trafi w tym roku do sołectw w Łódzkiem

by admin
456 wejść

Sześć mln zł trafi w tym roku do sołectw w Łódzkiem dzięki kolejnej już edycji programu „Sołectwo na plus”. Jednostki samorządu terytorialnego w naszym województwie mogą też liczyć na dotacje z programu „Infrastruktura sołecka na plus”. To całkiem nowy projekt, w ramach którego do podziału są 2 mln zł.

„Sołectwo na plus” to pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy – małych projektów w sołectwach. Pula pieniędzy do podziału to 6 mln zł, sołectwa mogą starać się o dofinansowanie do 12 tys. zł.

Samorząd województwa łódzkiego chce w ten sposób wspierać i promować ciekawe inicjatywy społeczności lokalnej, inspirować do działania mieszkańców, ale również budować świadomość obywatelską i tożsamość lokalną. Program „Sołectwo na plus” to także świetny sposób na poznanie potrzeb mieszkańców małych miejscowości Łódzkiego.

Więcej informacji o programie: https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/solectwo-na-plus

Nowym programem naszego samorządu jest „Infrastruktura sołecka na plus”. Pula pieniędzy do podziału w tym przypadku to 2 mln zł. Sołectwa mogą starać się o dofinansowanie do 100 tys. zł.

– Wszystkie realizowane dzięki tym pieniądzom pomysły łączy jedno – żaden z nich nie powstaje w urzędzie – mówi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. – Powstają wśród ludzi, w Waszych domach, sołectwach. To Wy, mieszkańcy województwa łódzkiego jesteście ich autorami. To Wy każdego roku pokazujecie, co Wam jest potrzebne i z tymi pomysłami przychodzicie do nas. My tylko przekazujemy środki, abyście mogli realizować marzenia. Chcemy inspirować Was, by takich pomysłów było jak najwięcej.

Chodzi o realizację zadań innowacyjnych i unikatowych nie tylko w skali sołectwa, ale i całej gminy. W ramach naboru wniosków „Infrastruktura sołecka na plus” można realizować inwestycje, które poprzez wykorzystanie kreatywnych pomysłów, zastosowanie nowych rozwiązań lub nowoczesnych technologii, wprowadzą nową jakość i podniosą poziom życia mieszkańców województwa łódzkiego i zintegrują środowisko wiejskie.

Więcej informacji: https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/infrastruktura-so%C5%82ecka-na-plus

źródło: Aleksandra Stańczyk/ Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz