Home Kronika policyjna Łupem włamywacza padły głównie elektronarzędzia.

Łupem włamywacza padły głównie elektronarzędzia.

by admin
219 wejść

10 marca 2022 roku przed godziną 4.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do garażu w budynku mieszkalnym przy ul. Czyżewskiego w Bełchatowie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani mundurowi z wydziału prewencji. Ustalili oni, że właściciela posesji obudził hałas dobiegający z pomieszczenia garażu.

Kiedy sprawdził co się dzieje zobaczył wypchnięte okno w garażu i stwierdził brak rożnych przedmiotów. Okazało się, że łupem włamywacza padły głównie elektronarzędzia. Złodziej ukradł szlifierki, wkrętarkę, a także butlę z gazem oraz zabawkę „wkrętarkę”. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 1200 złotych. Policjanci sprawdzili zapis monitoringu dostępny na posesji, który częściowo zarejestrował zachowanie sprawcy i kierunek jego ucieczki. Mundurowi natychmiast ruszyli w teren. Mając dobre rozpoznanie środowiska przestępczego wytypowali potencjalnego sprawcę i błyskawicznie złożyli mu wizytę. Już na klace schodowej słychać było dźwięk włączonej wkrętarki.

Szybko okazało się, że typowanie sprawcy jest „strzałem w dziesiątkę”. Zaskoczony wizytą mundurowych 37-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy sprawdzał czy skradzione elektronarzędzia są sprawne. Wszystke fanty z włamania sprawca miał w swoim mieszkaniu. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, które wróciło do prawowitego właściciela.

Bełchatowianin, notowany w przeszłości za podobne przestępstwa, trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. 11 marca prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem. Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz