Strona domowa Kronika policyjna Łupem włamywacza padły głównie elektronarzędzia.

Łupem włamywacza padły głównie elektronarzędzia.

by admin
119 wejść

10 marca 2022 roku przed godziną 4.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do garażu w budynku mieszkalnym przy ul. Czyżewskiego w Bełchatowie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani mundurowi z wydziału prewencji. Ustalili oni, że właściciela posesji obudził hałas dobiegający z pomieszczenia garażu.

Kiedy sprawdził co się dzieje zobaczył wypchnięte okno w garażu i stwierdził brak rożnych przedmiotów. Okazało się, że łupem włamywacza padły głównie elektronarzędzia. Złodziej ukradł szlifierki, wkrętarkę, a także butlę z gazem oraz zabawkę „wkrętarkę”. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 1200 złotych. Policjanci sprawdzili zapis monitoringu dostępny na posesji, który częściowo zarejestrował zachowanie sprawcy i kierunek jego ucieczki. Mundurowi natychmiast ruszyli w teren. Mając dobre rozpoznanie środowiska przestępczego wytypowali potencjalnego sprawcę i błyskawicznie złożyli mu wizytę. Już na klace schodowej słychać było dźwięk włączonej wkrętarki.

Szybko okazało się, że typowanie sprawcy jest „strzałem w dziesiątkę”. Zaskoczony wizytą mundurowych 37-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy sprawdzał czy skradzione elektronarzędzia są sprawne. Wszystke fanty z włamania sprawca miał w swoim mieszkaniu. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, które wróciło do prawowitego właściciela.

Bełchatowianin, notowany w przeszłości za podobne przestępstwa, trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. 11 marca prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem. Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X