Strona domowa Wiadomości Nowe oznaczenia na przejściach dla pieszych.

Nowe oznaczenia na przejściach dla pieszych.

by admin
191 wejść

W 2021 roku, po raz pierwszy od kilku lat, bełchatowska policja nie odnotowała śmiertelnego wypadku z udziałem pieszych – wynika z raportu za 2021 Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

To efekt wielu działań, jakie miasto prowadzi wspólnie z naszą jednostką, by na przejściach było bezpieczniej – powiedział mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk, zastępca komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie podczas lutowej sesji, kiedy było omawiane wspomniane sprawozdanie.

Doświetlanie przejść, odblaskowe znaki przy zebrach, specjalne pasy wibracyjno-akustyczne, a także szykany, progi zwalniające oraz czerwone pasy poprawiające widoczność samego przejścia i zwiększające przyczepność podczas hamowania – to tylko część rozwiązań, jakie w ostatnich latach wprowadził magistrat na bełchatowskich przejściach.

Wszystko po to, by piesi czuli się bezpieczniej, a kierowcy jeździli zdecydowanie wolniej. Cieszymy się, że nasze działania przynoszą efekty. Spadła liczba odnotowanych wypadków i kolizji, a co najważniejsze udało się uniknąć zdarzeń śmiertelnych. Zapewniam, że nie ustajemy w poszukiwaniu dodatkowych zabezpieczeń i efektywnych rozwiązań na przejściach – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

źródło: UM Bełchatów/ ADA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X