Strona domowa Powiat Sześć palet darów z Niemiec dotarło do Bełchatowa.

Sześć palet darów z Niemiec dotarło do Bełchatowa.

by admin
209 wejść

Dwieście łóżek polowych, artykuły higieniczne, mleko i pieluchy dla niemowląt przyjechały dziś do nas z Niemiec. Sześć palet darów dla uchodźców z Ukrainy, przebywających w powiecie bełchatowskim, przekazał powiat partnerski Berchtesgadener Land.

Dziękuję bardzo panu Bernardowi Kern, staroście powiatu i samorządowi BGL za to wsparcie – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. – Niemiecki starosta jest z nami w regularnym kontakcie, deklarując chęć pomocy. Sytuacja jest dynamiczna i nasze potrzeby związane z przyjmowaniem uchodźców także się zmieniają. W związku z tym, że zostaliśmy zobowiązani do przygotowania na terenie gmin kolejnych miejsc noclegowych dla Ukraińców, poprosiłam partnerski samorząd o wsparcie nas w wyposażenie w miarę możliwości. – dodaje starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Łóżka polowe są na razie zdeponowane w centralnym magazynie powiatowym. Będą wsparciem dla gmin, które utworzą na swoim terenie zakwaterowanie dla uchodźców. W darowiźnie z Niemiec znajdują się także artykuły higieniczne dla niemowląt, kilka rozmiarów pieluch, artykuły spożywcze.

źródło: Starostwo Powiatowe/ Agnieszka Zawodzińska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X