Strona domowa Regionalne W Kleszczowie będą dyskutować o kreatywnym nauczaniu języków obcych

W Kleszczowie będą dyskutować o kreatywnym nauczaniu języków obcych

by admin
91 wejść

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim wybrało siedzibę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie jako miejsce, w którym 4 kwietnia odbędzie się konferencja metodyczna, poświęcona efektywnemu nauczaniu języków obcych. Bezpłatna VI konferencja metodyczna „Kreatywność na lekcji języka angielskiego i niemieckiego” jest adresowana do nauczycieli tych języków z naszego regionu. Korzyścią dla uczestników będzie poszerzenie wiedzy i umiejętności na temat najnowszych trendów w metodyce nauczania języków obcych oraz poznanie najnowszych trendów i metod nauczania języków obcych.

Wydarzenie to objęła swoim patronatem Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, wspiera je również Instytutu Goethego w Warszawie.

W programie konferencji, zamieszczonym na stronie internetowej Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, znajdujemy wykłady i prezentacje, a także warsztaty metodyczne. Wykład„…bo pisanie może być przyjemne!” wygłosi dr Olga Majchrzak – dziekan kierunku filologia obca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dwie prezentacje metodyczne konsultantek w CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim i („Kreatywność w projektach eTwinning” Marleny Kowalskiej i „Rysuj pisząc, pisz rysując! – myślenie wizualne” Agnieszki Czarczyk) zaplanowane na godz. 13 i 14.30 poprzedzać będą część warsztatową konferencji.

Nauczycielom języka angielskiego będą dedykowane dwa z zaplanowanych warsztatów: „Kreatywność na lekcji języka angielskiego – metoda design thinking” dr Anny Pałczyńskiej z ZSP w Kleszczowie oraz „Kreatywny uczeń na lekcji j. angielskiego – zabawy z tłumaczeniem” Konrada Chęcińskiego – konsultanta w CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim. Germaniści będą mogli natomiast spotkać się z Adamem Grodkiem – nauczycielem języka niemieckiego w ZSP w Kleszczowie, który poprowadzi warsztaty „Uczenie się przez współdziałanie – jak przygotować jeszcze ciekawszą i aktywizującą lekcję”.

źródło: Jerzy Strachocki/ Gmina Kleszczów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X