strona główna Sport SKRA nie zagra w wielkim finale PlusLigi.

SKRA nie zagra w wielkim finale PlusLigi.

by admin
216 wejść

Nie udało się siatkarzom PGE Skry pokonać Jastrzębskiego Węgla w półfinale mistrzostw Polski. W drugim spotkaniu zespół ze Śląska wygrał w hali Energia 3:0 i zapewnił sobie udział w wielkim finale. PGE Skra zagra natomiast o brązowy medal.

Aby zachować dalsze szanse na awans do finału PlusLigi, PGE Skra musiała wygrać wtorkowe spotkanie. W sobotę na Śląsku lepsi okazali się bowiem gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali 3:0 i byli w dużo lepszej sytuacji, ponieważ rywalizacja w półfinale toczy się do dwóch zwycięstw.

Wyrównana walka w pierwszym secie toczyła się mniej więcej do wyniku 8:7 dla Jastrzębskiego Węgla. Potem Ślązacy zaczęli odjeżdżać bełchatowianom – a to wszystko dzięki skutecznym kontrom, a także punktowym zagrywkom (Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal), kończac na dobrym bloku. Trener Slobodan Kovac wykorzystał dwie przerwy dla swojego zespołu, jednak PGE Skra wciąż prezentowała się słabiej. Znakomita zagrywka i kontra Jastrzębskiego Węgla była przeważająca – Ślązacy wygrali 25:18.

W drugim secie gra PGE Skry za dużo nie poprawiła się. Choć Aleksandar Atanasijević robił co mógł, to jednak Jastrzębski Węgiel znów skutecznymi kontrami i świetnymi zagrywkami budował sobie przewagę (17:14 dla gości). Choć PGE Skra prawie wyrównała, bo było już tylko 20:21, to jednak znów jastrzębianie pokazali swoją siłę i wygrali 25:22.

Goście poczuli krew, więc w trzecim secie znów z akcji na akcję rozpędzali się. Widać było, że są pewni, że idą po swoje, a PGE Skra, choć bardzo chciała, nie mogła im zagrozić. Przy stanie 8:14 Jastrzębski Węgiel mógł już kontrolować przebieg meczu do samego końca. Tak też było – goście wygrali cały mecz 3:0 i awansowali do finału PlusLigi. PGE Skrze pozostanie zaś gra o brąz.

Swojego rywala w meczu o trzecie miejsce PGE Skra pozna w sobotę, kiedy to odbędzie się trzecie, decydujące spotkanie w drugim półfinale, w którym grają Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i ALuron CMC Warta Zawiercie.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3