Home Kronika policyjna Wyskoczył z auta i próbował ucieczki.

Wyskoczył z auta i próbował ucieczki.

by admin
198 wejść

O pobiciu 20-letniego mężczyzny policjanci zostali zawiadomieni 23 kwietnia 2022 roku około godz. 21.30. Wówczas do bełchatowskiej komendy policji zgłosił się pokrzywdzony, który oświadczył, że przed chwilą został zaatakowany przez 4 mężczyzn. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Targowej w Bełchatowie.

Pokrzywdzony miał obrażenia głowy oraz inne ślady świadczące, że został dotkliwie pobity. Podał, że sytuacja była dynamiczna, napastnicy zadawali mu uderzenia pięściami oraz kopali go po całym ciele. Po wszystkim agresorzy zostawili go leżącego na ziemi, a sami uciekli. Zgłaszający podał, że napastnicy byli zamaskowani, na głowach mieli założone kominiarki.

Do ustalenia sprawców napaści zostali skierowani policjanci z wydziału kryminalnego, którzy natychmiast pojechali złożyć wizytę jednemu z podejrzewanych. Wkrótce okazało się, że na teren jego posesji wjechał seat, w którym siedziało kilku mężczyzn. Na widok kryminalnych pasażer siedzacy z tyłu wyskoczył z auta i próbował ucieczki, jednak funkcjonariusze szybko ją udaremnili.

Okazało się, że 18-letni podejrzewany uciekając porzucił kominiarkę oraz rękawice. W sprawie zostało zatrzymanych czterech mężczyzn w wieku od 18 do 32 lat. Zgromadzone w sprawie materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie im zarzutów dotyczących udziału w pobiciu na tle chuligańskim. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz