Home Kronika policyjna Zatrzymali pijanego kierowcę. Miał 2,5 promila.

Zatrzymali pijanego kierowcę. Miał 2,5 promila.

by admin
241 wejść

20 kwietnia 2022 roku, o godzinie 19:30 policjanci z bełchatowskiej drogówki zostali skierowani na osiedle Słoneczne w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy. Na miejscu mundurowi ustalili, że świadkowie zdarzenia na ulicy Armii Krajowej zwrócili uwagę na forda, którego tor jazdy jednoznacznie wskazywał, że kierujący nim mężczyzna jest pijany.

O zagrożeniu poinformowali policję, a sami kontynuowali jazdę bezpośrednio za fordem, obserwując jego zachowanie na drodze. Kierowca ciągle zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Kiedy zorientował się, że jest “obserwowany” zjechał z drogi, zatrzymał pojazd i porzucił auto. Świadkowie zdarzenia opisali jego wygląd oraz wskazali mundurowym kierunek,w którym mężczyzna oddalił się. Uciekinier został namierzony kilka minut później, kiedy szedł chodnikiem. Rozpoznali go świadkowie zdarzenia.

Od 38-latka, który w czasie rozmowy z policjantami był wyraźnie poddenerwowany, wyczuwalna była woń alkoholu. Podejrzewany wszystkiemu zaprzeczał, twierdził, że nie kierował żadnym pojazdem, a z fordem nie ma nic wspólnego. Wkrótce jednak policjanci zaleźli w jego kieszeni kluczyki i dowód rejestracyjny od auta. Mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Bełchatowianin trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązującego zakazu. Za takie przestępstwo oprócz wysokiej grzywny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz