Home Wiadomości Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców 1 milion złotych.

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców 1 milion złotych.

by admin
340 wejść

Bełchatowianie ponownie będą mogli zgłaszać swoje obywatelskie projekty. Miasto, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wraca do idei budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy będą mieć do rozdysponowania 1 mln zł – 100 tys. zł na projekty miękkie, 900 tys. zł na twarde.

Jestem przekonana, że wiadomość o powrocie Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa, ucieszy wielu mieszkańców. Poprzednie edycje pokazały, że to najlepsze narzędzie dla wszystkich, którzy chcą mieć realny wpływ na zmianę swojego osiedla oraz miasta. To także dobry sposób na sfinansowanie ciekawych i ważnych pomysłów, ale też na nie mniej ważną integrację mieszkańców – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.Bardzo się cieszę, że po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, wracamy do realizacji pomysłów i propozycji naszych mieszkańców – dodaje prezydent Czechowska.

Będzie to ósma edycja Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 1 mln zł. Z tej puli 100 tys. zł przeznaczone będzie na realizację projektów miękkich, czyli różne wydarzenia kulturalne, sportowe, społeczne, akcje prozdrowotne czy promujące nasze miasto. 900 tys. zł pochłoną natomiast projekty twarde – mówiąc najogólniej różnego rodzaju inwestycje. Do tej pory najczęściej mieszkańcy stawiali na budowę nowych lub modernizację istniejących placów zabaw. Nie brakowało również zadań związanych z zielenią miejską, obiektami sportowymi, rekreacją i bezpieczeństwem. Znany jest już terminarz budżetu. Na zgłaszanie swoich projektów bełchatowianie będą mieć czas od 23 maja do 17 czerwca. Pierwszą listę zakwalifikowanych do głosowania zadań poznamy 9 sierpnia, ostateczną zaś 26 sierpnia. Kolejna część budżetu – głosowanie wystartuje 5 września. Mieszkańcy swoje głosy będą mogli oddawać do 16 września. Listę zwycięskich projektów poznamy 23 września. Wygrane pmysły będą realizowane w roku 2023. 

Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie zgłaszania projektów, a także głosowanie będą na bieżąco zamieszczane na belchatow.pl oraz na specjalnej, dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu Bełchatowa stronie: decydujemy.belchatow.pl.

Z niecierpliwością czekamy na pomysły bełchatowian. Jestem pewna, że tak jak w latach poprzednich i tym razem wpłynie do urzędu wiele interesujących propozycji – podsumowuje Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

źródło: UM Bełchatów/ ADA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz