Home Kronika policyjna Motocyklista zderzył się z sarną.

Motocyklista zderzył się z sarną.

by admin
599 wejść

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Dubie w powiecie bełchatowskim. Kierujący motocyklem marki Yamaha zderzył się z sarną, która wbiegła mu wprost pod koła pojazdu. Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności na drogach, również w okolicy lasów i pól uprawnych!

16 czerwca 2022 roku, o godzinie 10.55 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty i zwierzęcia, w miejscowości Dubie, w powiecie bełchatowskim. Jak ustalono, kierujący motocyklem marki Yamaha mężczyzna, jadąc drogą wojewódzką numer 480, od miejscowości Widawa w kierunku Szczercowa, uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę, która nagle wbiegła mu pod koła pojazdu. Motocykl wpadł do rowu, natomiast 45-letni kierujący, mieszkaniec gminy Izabelin w powiecie Hornówka, z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonali niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, ustalili również świadków. Kierujący był trzeźwy.

Przypominamy, że jadąc odcinkiem drogi prowadzącym przez teren zalesiony czy w rejonie pól uprawnych należy zachować ostrożność, a na odcinku oznaczonym znakiem ostrzegawczym „Uwaga dzikie zwierzęta” – szczególną ostrożność. W takich miejscach należy jechać wolniej i obserwować przyległy teren, aby można było odpowiednio zareagować jeśli na jezdnię wbiegnie dzikie zwierzę.

źródło: nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz