Home Sport PGE wesprze finansowo GKS Bełchatów.

PGE wesprze finansowo GKS Bełchatów.

by admin
545 wejść

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontynuuje w 2022 roku współpracę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów. Spółka wesprze też drużynę GKS Bełchatów. Łącznie, w ramach tych umów, spółka przekaże na działalność sportową prawie 2,5 mln zł.  

Uroczystego wręczenia symbolicznych czeków dokonano 5 lipca na terenie Hali Energia w Bełchatowie. W spotkaniu wzięli udział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK przedstawiciele klubów sportowych – Grzegorz Stawinoga  oraz Szymon Serwa. W wydarzeniu wzięła udział również Małgorzata Janowska, poseł na sejm RP. 

Sponsorowanie Energetycznego Klubu Sportowego EKS SKRA Bełchatów oraz reaktywowanej drużyny GKS Bełchatów przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna  wpisuje się w przyjętą politykę spółki, promującą GiEK jako „Mecenasa sportu”, wspierającego rozwój kultury fizycznej w regionach naszej działalności. Celem zawartych umów jest wsparcie działań jakie podejmuje stowarzyszenie i GKS Bełchatów, wpływających na wzrost świadomości społeczeństwa co do wagi edukacji i sportu, ale przede wszystkim kontynuacja tradycji związanych z piłką siatkową oraz piłką nożną tu w Bełchatowie – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jako poseł tej ziemi zawsze leżało mi na sercu i nadal leży dobro wszystkich mieszkańców. Szczególnie ważne pod kątem naszej przyszłości, przyszłości naszych małych ojczyzn jest wsparcie dzieci i młodzieży, na różnych płaszczyznach, również tej sportowej. Sport kształtuje młode charaktery,  uczy zdrowej rywalizacji. Biorąc pod uwagę istotę wsparcia sportu amatorskiego, nieustannie rozmawiam z przedstawicielami biznesu – lokalnych firm, które mają potencjał i widzą potrzebę utrzymania klubów sportowych na terenie miasta i okolic. To wsparcie dla działalności sportowej dzieci i młodzieży będę utrzymywać także w przyszłości – powiedziała podczas uroczystości poseł Małgorzata Janowska.  

Marki EKS Skra Bełchatów oraz GKS Bełchatów, od lat zakorzenione są w świadomości kibiców w całym kraju.

Skra Bełchatów to ponad 90 lat tradycji Bełchatowa. Obecnie stowarzyszenie koncentruje się na szkoleniu dzieci i młodzieży w sekcjach dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej, ale również na pływaniu. Wszystkie działania, które wykonujemy na rzecz dzieci i młodzieży nie byłyby możliwe bez zaangażowania naszego patrona PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, dlatego mam przyjemność, w imieniu Zarządu Stowarzyszenia serdecznie podziękować za osobiste zaangażowanie w pomoc Panu Prezesowi Andrzejowi Legeżyńskiemu – powiedział Grzegorz Stawinoga z EKS Skra Bełchatów

Jestem niezmiernie szczęśliwy. Wsparcie, które dziś otrzymujemy umożliwi nam rozpoczęcie treningów. Drużyna GKS Bełchatów będzie mogła rozpocząć rozgrywki w IV lidze właśnie dzięki sponsoringowi PGE GiEK. Bez tego nie byłoby to możliwe. GKS Bełchatów i jego 45 lat historii to ogromny kapitał, tysiące wychowanków, aktualnie ponad 300 dzieci w Akademii GKS Bełchatów, ogromne rzeszy kibiców…  Te liczby, a także dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że  warto rozwijać piłę nożną w Bełchatowie – powiedział Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów

Aktywne wsparcie

Warto podkreślić, że PGE GiEK realizuje szereg działań na rzecz lokalnej społeczności we wszystkich lokalizacjach spółki. W latach 2019 – 2022, w ramach działalności sponsoringowej i charytatywnej spółka przeznaczyła blisko 8 mln na projekty wspierające szeroko rozumiany rozwój kultury fizycznej. Także na ten cel przekazała w tym roku już blisko 4 mln złotych.

Spółka PGE GiEK od zawsze aktywnie wspiera inicjatywy lokalne, popularyzujące sport, aby mieszkańcy w regionach, w których prowadzona jest działalność biznesowa Grupy, mieli możliwość rozwijania swoich pasji i sportowych talentów. Tylko przez ostatnie 4 lata spółka przeznaczyła niemal 8 milionów złotych na wsparcie sportu. Oczywiście, kwota ta odnosi się tylko do wsparcia sportu amatorskiego – podkreślił prezes zarządu PGE GiEK

Spółka intensywnie wspiera inicjatywy lokalnych społeczności promujące zdrowy styl życia, kulturę zdrowia, rekreację oraz rozwój fizyczny dzieci. W ramach umów sponsoringowych i darowizn pomoc finansową otrzymały m.in. Stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów, Uczniowski Klub Sportowy Warrior Zgorzelec, KPR GO S.A., Akademicki Związek Sportowy Klub Uczelniany Politechniki Opolskie, Uczniowski Klub Sportowy LIBERO Bogatynia, Stowarzyszenie Jacht Klub Elektron przy Elektrowni Bełchatów czy Stowarzyszenie Sportowe GKS Torfiorze Bełchatów.

źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK/ Iwona Paziak

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Polak mały 6 lipca 2022 - 23:11

Najpierw zniszczyli teraz próbują naprawiać,banda z PiS

Reply

dodaj komentarz