Strona domowa Wiadomości Bareja 40 lat później.

Bareja 40 lat później.

by admin
947 wejść

Niedziela. Godzina 21 z minutami. Przed urzędem Gminy w Bełchatowie ustawiają się pierwsi mieszkańcy gminy. Kolejka z minuty na minutę zaczyna się powiększać. Ci, którzy już się załapali, dzwonią do sąsiadów, a Ci wzajemnie się informują o zapisach. Kolejka pęcznieje. Zawiązuje się komitet, specjalna lista, numerki. Co dwie-trzy godziny odczytywana w celu potwierdzenia, czy nadal Ci, którzy się zapisali wytrwale czekają. Obraz jak z filmów Barei.

Ale za czym ta kolejka??? Pierwszy raz właściciele nowych budynków zyskali możliwość sięgnięcia po dotacje. W ramach programu „Moje Ciepło” przewidziane są środki na zakup i montaż pomp ciepła – od 7 do nawet 21 tys. zł. Budżet ogólnopolskiego programu wynosi 600 mln zł. Środki te pochodzą z Funduszu Modernizacyjnego. Stanowi on nowy instrument finansowy Unii Europejskiej.

Wszyscy chętni, którzy starają się o dotację na dofinansowanie do urządzeń ekologicznych z Gminy Bełchatów muszą niestety odstać swoje. Ludzie stoją dwa dni żeby złożyć wniosek i „załapać” się na nie małe pieniądze. Mąż wymienia żonę, żona – męża, córka – matkę i tak do wtorku, do godziny 8 rano.

Lista chętnych szybko się uzupełnia i na godzinę 22, przy kolejnym sprawdzaniu listy, było już prawie 150 w kolejce.
Przy takiej stawce i tylu chętnych pytanie rodzi się jedno. Ilu z tych stojących i siedzących w dwudniowej kolejce uda się uzyskać upragnione dofinansowanie? Czy samozwańcza lista i numerki znajdą prawdziwe odzwierciedlenie w złożonych wnioskach?

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Janek 12 lipca 2022 - 06:24

Ludzie mamy XXI gmina ma kasę z Kleszczowa a Wójt traktuje ludzi jak….. Sami widzicie jak. A przecież wystarczyło nabór wniosków przez internet zrobić, a tak to mamy jakieś komitety kolejkowe, listy kolejkowe. I to ma być przejrzyste i sprawiedliwe? Kto dopilnuje żeby było uczciwie i przejrzyście? Przez internet byłoby uczciwie i transparentnie i do zweryfikowania. A tak już w niedzielny wieczór pojawia się ktoś z listą i pytanie czy, kto i jak znalazł się na tej liście? A co z ludźmi, którzy nie mogą dwa dni wystawać pod urzędem. Wstyd, żenada.

Reply

dodaj komentarz

X