Strona domowa Kronika policyjna Kierowca nie trzymał toru jazdy, jechał „wężykiem”.

Kierowca nie trzymał toru jazdy, jechał „wężykiem”.

by admin
357 wejść

11 lipca 2022 roku, o godzinie 14:30 oficer dyżurny bełchatowskiej jednostki policji skierował mundurowych do miejscowości Osina w gminie Szczerców.  Zgłoszenie dotyczyło obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu zgłaszający oświadczył, że jadąc drogą Osiny – Dębina zwrócił uwagę na jadącego przed nim volkswagena. Kierowca nie trzymał toru jazdy, jechał „wężykiem”.

W pewnym momencie zjechał do rowu i zatrzymał się najeżdżając na znak drogowy. W takiej sytuacji świadek zdarzenia natychmiast zareagował. Zatrzymał swoje auto i podszedł do kierowcy volkswagena. Upewnił się wówczas, że mężczyzna jest pijany. Zgasił silnik pojazdu, zabrał kluczyki ze stacyjki, udaremniając mu dalszą jazdę. Jednocześnie o wszystkim poinformował policję. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 62-letniego mieszkańca gminy Szczerców. Miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Okazało się również, że nieodpowiedzialny kierowca miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązującego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna musi się liczyć też z konsekwencjami finansowymi.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X