Strona domowa Kronika policyjna Śmiertelny wypadek w Dzbankach.

Śmiertelny wypadek w Dzbankach.

by admin
625 wejść

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 18 lipca 2022 roku, około godziny 15:00, na drodze krajowej 74 w miejscowości Dzbanki, na terenie gminy Szczerców. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 33-letni mieszkaniec Bełchatowa kierujący seatem toledo, jechał od strony Ruśca w kierunku Bełchatowa.

Na prostym odcinku drogi, w rejonie prowadzonych robót drogowych, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Najechał na stojące i oczekujące na możliwość dalszej jazdy samochody. Najpierw uderzył w dostawcze iveco, a następnie w tył stojącego przed nim zestawu ciągnika siodłowego marki Daf. Po czym wjechał do rowu.

Niestety, w wyniku zdarzenia, na skutek odniesionych obrażeń, mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, kierowca seata zmarł na miejscu. Kierowcy pojazdów marki Iveco i Daf nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący wszystkimi pojazdami podróżowali sami. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe.

Pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, ustalili świadków. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska foto: OSP Rusiec

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X