Home Kronika policyjna Dwie kobiety i mężczyzna wpadli z narkotykami

Dwie kobiety i mężczyzna wpadli z narkotykami

by admin
144 wejść

Bełchatowscy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem narkotykowego procederu sprawdzają wszystkie informacje o osobach, które mogą mieć jakikolwiek związek z tego rodzaju przestępczością. Skrupulatna praca doprowadziła ich na trop 44-latka. 4 sierpnia 2022 roku funkcjonariusze zapukali do drzwi wytypowanego mężczyzny.

Podejrzewany zaskoczony nieoczekiwaną wizytą początkowo wszystkiemu zaprzeczał, jednak później sam wskazał miejsce, gdzie trzymał amfetaminę. W szafce policjanci znaleźli i zabezpieczyli woreczki foliowe wypełnione białą sypką substancją. Przeszukując mieszkanie zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli również wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. W ich ręce wpadł również portfel damski, w którym znajdowały się między innymi dwie dilerki narkotyku. Okazało się wówczas, że ich właścicielką jest 28-letnia partnerka podejrzewanego również przebywająca w mieszkaniu.

W trakcie prowadzonych na miejscu czynności, mieszkanie zatrzymanych odwiedziła 37-letnia bełchatowianka, która nie kryła swojego zdenerwowania ze spotkania w tych okolicznościach ze stróżami prawa. Wkrótce wyszło na jaw, że i ona miała coś na sumieniu. W jej portfelu znajdowały się dwie dilerki z zakazanymi środkami. Wszyscy zostali zatrzymani za posiadanie środków zabronionych Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci przeszukali również samochód 44-latka. Znaleźli w nim torebkę foliową z narkotycznymi tabletkami. Łącznie policjanci przejęli i zabezpieczyli blisko 30 gramów amfetaminy oraz ponad 5 gramów tabletek zabronionych ustawą. W sprawie, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, zarzuty usłyszał 44-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 28 i 37 lat. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz