Home Kronika policyjna Finalnie wjechał do przydrożnego rowu. Miał 2,5 promila.

Finalnie wjechał do przydrożnego rowu. Miał 2,5 promila.

by admin
118 wejść

5 sierpnia 2022 roku, o godzinie 19.30 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał informację dotyczącą citroena, który wjechał rowu. Zdarzenie miało miejsce w Kleszczowie, na ulicy Szkolnej. Świadkowie zdarzenia poinformowali, że kierujący nim mężczyzna jest pijany.

Policjanci na miejscu zastali osobówkę, przy której stał mężczyzna, wyglądem odpowiadający rysopisowi podawanemu przez zgłaszających. Rozpytywany na okoliczność zdarzenia okoliczności zdarzenia początkowo wszystkiemu zaprzeczał. Tłumaczył, że to nie on kierował pojazdem. Ostatecznie jednak przyznał, że jest kierowcą citroena i wypił jedynie niewielką ilość alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 37-letni mieszkaniec gminy Kleszczów, kierujący citroenem miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

W czasie kiedy mundurowi wykonywali czynności na miejscu zdarzenia do bełchatowskiej jednostki policji zgłosili się zgłaszający, którzy zareagowali na zagrożenie. Poinformowali, że jadąc rowerami byli świadkami jak kierowca citroena nie trzymał toru jazdy, jechał w sposób świadczący, że jest nietrzeźwy. Finalnie wjechał do przydrożnego rowu. W takiej sytuacji zatrzymali się aby sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy.

Kiedy wyczuli od niego zapach alkoholu o wszystkim poinformowali policję. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz czekają go też poważne konsekwencje finansowe.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz