Home Kronika policyjna Śmiertelny wypadek motocyklisty w Chabielicach.

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Chabielicach.

by admin
168 wejść

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 24-letni motocyklista. Mężczyzna na prostej drodze zjechał na chodnik i przewrócił się. Apelujemy do kierowców o rozsądek i ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia 2022 roku tuż przed godziną 20.00, w miejscowości Chabielice, na trenie gminy Szczerców w powiecie bełchatowskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni mieszkaniec gminy Szczerców kierujący motocyklem yamaha, z nieustalonych na tę chwilę przyczyn, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na chodnik zahaczając o krawężnik i upadł na jezdnię. Motocykl wpadł do rowu.

Mimo podjętych czynności reanimacyjnych na miejscu zdarzenia, na skutek odniesionych obrażeń, motocyklista zmarł. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalili i przesłuchali świadków. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 24-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z bełchatowskiej komendy powiatowej.

Policjanci przypominają, że sezon motocyklowy trwa. Jednoślady zapewniają moc wrażeń, jednak nie chronią pasażerów tak jak samochody. Dlatego motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Skutki wypadków drogowych motocyklistów zazwyczaj są tragiczne.

Aby bezpiecznie poruszać się motocyklami, trzeba nie tylko zdobyć odpowiednie uprawnienia, lecz przede wszystkim mieć dużo dystansu do siebie i własnych umiejętności. Brawura, brak rozsądku i ostrożności, nietrzeźwość, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego mają zazwyczaj tragiczne skutki. Motocykl nie wybacza błędów.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz